Stomatologia zachowawcza Wrocław

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług stomatologii zachowawczej we Wrocławiu. Czy zajmuje się ta dziedzina stomatologii? Między innymi profilaktyką próchnicy zębów, leczeniem próchnicy i odbudowywaniem ubytków zęba za pomocą nowoczesnych wypełnień. Wszyscy mają świadomość, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Problem jedynie w tym, że często o tym zapominamy, a wizyty w gabinecie stomatologicznym odkładamy do momentu, gdy zaczynają się problemy i pojawia się ból. Liczymy na to, że w ten sposób zaoszczędzimy cenny czas.

Staramy się zawsze przypominać naszym Pacjentom, że lepiej poświęcić kilka minut na wizyty kontrolne 2 razy do roku niż później całe godziny spędzone na fotelu. Pozwoli to Państwu zaoszczędzić sobie bólu, cierpienia, czasu i… pieniędzy.

stomatologia zachowawcza wrocław

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Obszarem zainteresowań stomatologii zachowawczej jest leczenie próchnicy oraz odbudowa ubytków, które zostały przez nią spowodowane, ale także takich, które powstały w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Każde widoczne na powierzchni koron naszych zębów zmiany powinny być jak najszybciej skonsultowane z lekarzem, ponieważ im szybciej rozpoczniemy interwencję, tym lepiej. Warto również regularnie kontrolować wyleczone zęby, ponieważ próchnica może rozwijać się również pod starymi wypełnieniami.

Bezwzględnym wskazaniem do wizyty w gabinecie jest nawet najmniejszy ból zęba. Oznacza on bowiem, że próchnica dotarła już do głębszych warstw.

Pamiętajmy, że żadne schorzenie uzębienia nie przemija samoczynnie, a gdy zostawiamy je samemu sobie, pozwalamy mu się rozwijać, co może przyczynić się do poważnych kłopotów zdrowotnych.

Leczenie próchnicy – etapy

Leczenie próchnicy w naszym gabinecie we Wrocławiu przebiega w następujących etapach:

 1. Wywiad z Pacjentem i badanie uzębienia w celu odnalezienia patologicznych zmian. Jeżeli zachodzi konieczność, kierujemy Pacjenta na dodatkowe badania – RTG zębów, badanie pantomograficzne lub tomografię komputerową. Gdy mamy do czynienia z pojedynczym ubytkiem, usuwamy go natychmiast. W sytuacji, gdy okazuje się, że Pacjent wymaga kompleksowego leczenia, przechodzimy do zaplanowania całego postępowania i przekazania Pacjentowi kosztorysu.
 2. Usunięcie zmian próchniczych z wykorzystaniem specjalnego wiertła, które odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub gdy zmiana jest niewielka i Pacjent wyrazi taką zgodę – bez znieczulenia.
 3. Po usunięciu próchnicy przechodzimy do odbudowy powstałego ubytku za pomocą specjalnego wypełnienia światłoutwardzalnego.
 4. Dopasowanie wysokości wypełnienia do warunków zgryzowych Pacjenta.

Po zakończonym leczeniu próchnicy Pacjent może swobodnie jeść i pić.

Profilaktyka próchnicy zębów – jak jej zapobiec?

W profilaktyce próchnicy zębów największe znaczenie ma kilka czynników:

 1. Regularna kontrola stanu zdrowia zębów w gabinecie.
 2. Dbanie o higienę jamy ustnej – zalecamy mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku z zachowaniem 30 minut odstępu po jego zjedzeniu (dochodzi wówczas do wyrównania odczynu pH w jamie ustnej). Jeżeli nie są Państwo w stanie umyć zębów po jedzeniu, polecamy wypłukać je wodą lub skorzystać z bezcukrowej gumy do żucia. Po umyciu zębów nie zapominajmy o nitkowaniu. Powierzchnie międzyzębowe stanowią aż 40% całej powierzchni zębów, a gromadzące się tam resztki jedzenia są pożywką dla bakterii.
 3. Korzystanie z zabiegów profesjonalnej higienizacji w gabinetach stomatologicznych celem usunięcia osadów, płytki nazębnej i kamienia, zalecane co 6 miesięcy.
  Odpowiednia dieta i nawadnianie organizmu.

Stomatologia zachowawcza we Wrocławiu, w klinice Evadent

Leczenie zachowawcze przeprowadzane przez zespół ekspertów Evadent zawsze przeprowadzane jest z troską o uzyskanie najlepszych możliwych efektów. Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie, praktykę oraz wiedzę zdobywaną przy współpracy z wybitnymi autorytetami z całego świata.

Stomatologia zachowawcza wykonywana w gabinecie Evadent we Wrocławiu przebiega zawsze w przyjaznej, bezstresowej atmosferze. Stosowane przez nas uzupełnienia cechuje estetyczny wygląd i wytrzymałość. Naszym nadrzędnym założeniem jest komfortowe i skuteczne leczenie próchnicy bez bólu i nie tylko.

Jeśli szukają Państwo sprawdzonego dentysty we Wrocławiu, serdecznie zapraszamy! Oferujemy również usługi z innych dziedzin stomatologii, w tym:

Cennik

Wypełnienie kompozytowe światłoutwardzalne ( cena w zależności od wielkości ubytku)

od 260 zł

Bonding/ Licówka kompozytowa (gabinetowa)

od 500 zł

Wypełnienie w zębie mlecznym

od 200 zł

Lakowanie zębów

120 zł

Lakowanie poszerzone

150 zł

Setki zadowolonych pacjentów

Opinie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze

Napisz do nas

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

  Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu, gdzie codziennie dokładamy wszelkich starań, by otoczyć profesjonalną opieką stomatologiczną Ciebie i Twoją rodzinę.