Stomatologia estetyczna Wrocław

Piękny uśmiech jest coraz bardziej pożądaną i istotną cechą naszego wyglądu. Perfekcyjny, wolny od wszelkich skaz, bardzo skutecznie dodaje nam pewności siebie, pomaga w kontaktach towarzyskich, sprawia że czujemy się komfortowo zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Klinika Evadent spełnia marzenia o idealnym uśmiechu nawet podczas jednej wizyty!
Niemożliwe?

Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!

stomatologia estetyczna wrocław

Stomatologia estetyczna koryguje nierówności zębów, ich nieatrakcyjną barwę, diastemy, usuwa widoczne i szpecące stare wypełnienia, stanowi również dopełnienie leczenia ortodontycznego.

Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań by odmieniać uśmiechy naszych Pacjentów, idealnie naśladując przy tym piękno natury. Precyzyjnie planujemy każdy etap leczenia, a naszym priorytetem jest zachowanie zasad prawidłowej okluzji, tak by nie narazić Państwa na zaburzenia funkcji aparatu stomatognatycznego i ból wynikający z niedopasowania wybranego rozwiązania protetycznego.

Projektując nowy uśmiech nie skupiamy się wyłącznie na wyglądzie samych zębów, ale bierzemy pod uwagę cały wizerunek Pacjenta i to, w jaki sposób komponują się one z pozostałymi elementami twarzy – rysy, kształt ust i brody, kolor oczu, odcień skóry.

Z zakresu stomatologii estetycznej w Evadent oferujemy naszym Pacjentom następujące rozwiązania:

 • kompleksowe plany leczenia protetycznego,
 • korony i mosty,
 • licówki,
 • nakłady i endokorony,
 • wkłady,
 • protezy,
 • szyny nagryzowe.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna zajmuje się przywracaniem harmonii uśmiechu. Mamy z nią do czynienia w sytuacji, gdy kształt i układ zębów jest regularny oraz zachowana jest odpowiednia proporcja.
Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów zaliczamy:

 • Wybielanie zębów, wybielanie gabinetowe oraz nakładkowe wybielanie zębów
 • Rekonstrukcję lub korekcję kształtu zębów przy pomocy licówek, koron i mostów.
 • Bonding – inaczej remodeling lub licówka kompozytowa jest alternatywą dla estetycznej odbudowy zębów pacjenta tradycyjnymi licówkami i koronami ceramicznymi, porcelanowymi. Bonding polega na odbudowie i zmianie kształtu zębów bez wcześniejszego szlifowania powierzchni zębów, zwany jest także bezpośrednią odbudową kompozytową zęba ponieważ lekarz nakłada materiał kompozytowy na ząb pacjenta

Stomatologia estetyczna: licówki na zęby

Licówki to cieniutkie płytki, do złudzenia przypominające naturalne szkliwo, przyklejane na przednią powierzchnię zęba. Ich zadaniem jest zamaskowanie niedoskonałości zębów widocznych w uśmiechu.

Zakładamy je by ukryć przebarwienia, których nie da się wybielić, a takżę by wyregulować nierówności i ukruszenia zębów. Licówki stosuje się również do usunięcia diastemy, czyli przerwy między jedynkami.

Stomatologia estetyczna: korony i mosty

Korony i mosty to uzupełnienia protetyczne, które mają na celu rekonstrukcję uzębienia. Korony zębowe to uzupełnienia pojedynczych braków zębowych. Zakładamy je, gdy ząb jest mocno zniszczony, a tradycyjna odbudowa niemożliwa lub narażona na zniszczenie.

Pacjenci pytają nas często, czy warto uzupełniać brak jednego zęba. Z pełnym przekonaniem odpowiadamy, że warto! Zawsze warto! Brak nawet jednego zęba może spowodować zmiany w obrębie całego układu stomatognatycznego. Pozostałe zęby będą dążyły do zamknięcia luki, a dolne zęby mogą stracić podparcie i prawdopodobnie zaczną się wysuwać. W efekcie narażają się Państwo na utratę kolejnych zębów. Ponadto zmiany w obrębie narządu żucia mogą doprowadzić do choroby okluzyjnej i powodować problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym, co generuje ból i dyskomfort.

W sytuacji, gdy brakuje kilku zębów proponujemy naszym Pacjentom mosty, które podobnie, jak te tradycyjne, osadzone są na filarach (minimum dwóch punktach – najczęściej zębach znajdujących się na krańcach luki). Most wyglądem przypomina kilka połączonych ze sobą koron. Jeżeli z którejś strony brakuje zębów, wówczas most można zamocować na implantach.

Zalety stomatologii estetycznej

Rozwiązań, jakie oferuje współczesna stomatologia estetyczna jest bardzo dużo. Piękny uśmiech jest dziś na wyciągnięcie ręki każdego. Kiedyś był domeną gwiazd i celebrytów, a dziś, wolny od skaz, dodaje nam wszystkim pewności siebie i pomaga w budowaniu relacji. Dzięki zaprojektowanym przez nas uśmiechom, poczują się Państwo komfortowo w każdej sytuacji.

Zapraszamy do kontaktu!

Najczęściej zadawane pytania

Jakie usługi stomatologii estetycznej wykonuje klinika Evadent?

W zakresie stomatologii estetycznej wykonuje się zabiegi takie jak - skaling zębów polegający na usunięciu kamienia nazębnego osadzającego się na zębach, piaskowanie zębów mające na celu usunięcie kamienia, wybielanie zębów prowadzące do białych zębów, licówki prowadzące do zmiany kształtu uzębienia. Licówki mogą być wykonane z porcelany lub z tańszych kompozytów co będzie miało wpływ na cenę usługi.

Setki zadowolonych pacjentów

Opinie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze

Napisz do nas

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

  Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu, gdzie codziennie dokładamy wszelkich starań, by otoczyć profesjonalną opieką stomatologiczną Ciebie i Twoją rodzinę.