Laser stomatologiczny

Zastosowanie lasera w stomatologii dało wiele nowych możliwości terapeutycznych. W zależności od zastosowanego typu lasera możemy komfortowo i bezpiecznie leczyć zęby, przyzębie, stosować laser do zabiegów chirurgicznych na tkankach miękkich np. przy podcięciu wędzidełka.

Laser stomatologiczny

Zastosowanie laseroterapii biostymulacyjnej powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych i ustępowanie stanu zapalnego.

W naszym gabinecie używane są następujące rodzaje laserów:

 • laser Yagowo-Erbowy – do usuwania próchnicy
 • laser neodymowy – do leczenia chorób przyzębia i w endodoncji
 • laser chirurgiczny CO2 – do wykonanych zabiegów chirurgicznych
 • lasery biostymulacyjne – wspomagające różne zabiegi stomatologiczne

Korzyści płynące z zastosowania laserów:

 • leczenie jest bezbolesne
 • zabiegi są sterylne z czystym polem operacyjnym
 • wysoka precyzja i kontrola zabiegów
 • lepsze utrzymanie wypełnienia
 • rany nie krwawią i goją się szybko bez pozostawienia blizn
 • duża szybkość wykonywania zabiegów
 • wyeliminowanie komplikacji po zabiegach
 • bardzo dobra akceptacja przez pacjentów, szczególnie przez dzieci.

Czym jest i jak działa laser stomatologiczny?

Laser stomatologiczny emituje energię, która wchodzi w interakcję z wodą, hemoglobiną i melaniną. To jego ogromna zaleta, ponieważ możemy go bezpiecznie stosować w okolicy implantów i innych uzupełnień protetycznych bez ryzyka nagrzania ich i spowodowania martwicy.

W przeciwieństwie do skalpela laser zamyka końcówki nerwowe, co ma ogromne znaczenie w niwelowaniu bólu powstającego w trakcie i po zakończonym zabiegu.

Podczas opracowywania tkanek laserem stomatologicznym ma miejsce również ich sterylizacja, dzięki czemu unikamy powstawania stanów zapalnych i przyspieszamy proces gojenia się ran. Laser eliminuje również problem krwawienia.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera stomatologicznego

Nasi Pacjenci bardzo cenią sobie zabiegi z wykorzystaniem lasera stomatologicznego, ponieważ wykonanie nim nawet najbardziej skomplikowanego zabiegu jest:

 1. Niezwykle skuteczne,
 2. Delikatne,
 3. Bezbolesne,
 4. Znacznie szybsze.

Pacjent, siedząc na fotelu, nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Laser działa bezinwazyjnie, zapewniając dodatkowo szybsze gojenie się ran. Co więcej laser nie pozostawia szwów i nie naraża na infekcje. Szczególnie polecamy go Pacjentom cierpiącym na dentofobię.

Laserowe podcięcie wędzidełka

Odpowiednie ułożenie języka w jamie ustnej ma niezwykle istotne znaczenie dla odpowiedniego przyjmowania pokarmów, a także mówienia. Patologie w tym obszarze możemy zaobserwować już u noworodków. Zbyt krótkie wędzidełko nie pozwala dzieciom prawidłowo ssać i utrudnia karmienie.

W późniejszym wieku przyczynia się do powstawania wad zgryzu i nieprawidłowej wymowy (seplenienia i rotacyzmu), która jest trudna do skorygowania. W takich przypadkach sugerowane jest podcięcie wędzidełka.

Sam zabieg polega na przecięciu tkanki łączącej dolnej części języka z dnem jamy ustnej. W naszym gabinecie wykonujemy go także z wykorzystaniem lasera. Zabieg jest bardzo precyzyjny, odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc jest całkowicie bezbolesny. Nie musimy zakładać szwów, a rana szybko się goi.

Setki zadowolonych pacjentów

Opinie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze

Napisz do nas

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

  Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu, gdzie codziennie dokładamy wszelkich starań, by otoczyć profesjonalną opieką stomatologiczną Ciebie i Twoją rodzinę.