CAD/CAM

Perfekcja, precyzja, piękno i pasja – to słowa klucze, które przyświecają naszej pracy każdego dnia.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy zespół lekarzy i techników z wieloletnim doświadczeniem i praktyką, nieustannie podnoszących swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach i warsztatach na całym świecie.

Doświadczony zespół to nie jedyny nasz atut. W trosce o komfort i czas naszych Pacjentów wyposażyliśmy naszą klinikę w ultranowoczesny system CAD/CAM, który umożliwia nam przygotowanie uzupełnienia protetycznego w dosłownie kilka chwil!

Odkryj usługę komputerowego projektowania i wykonywania prac protetycznych w Klinice Evadent!

CAD/CAM

Pacjenci, którzy korzystają już z uzupełnień protetycznych wiedzą, że ich wykonanie w tradycyjny sposób zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu dni. Klinika Evadent skraca ten czas do koniecznego minimum jednego lub kilku dni! Ponadto uzupełnienia wykonane systemem CAD/CAM wykazują się dużo większą trwałością i estetyką niż uzupełnienia tradycyjne. W doskonały sposób odzwierciedlają cechy naturalnych zębów i gwarantują stabilność koloru.

To prawdziwa rewolucja w stomatologii! Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować takie rozwiązanie naszym Klientom. Zapraszamy na konsultację, na której dowiedzą się Państwo, jak możemy odmienić Wasz uśmiech.

Co to jest system CAD/CAM?

System CAD/CAM wykorzystywany jest w wielu gałęziach: w przemyśle hutniczym, budowlanym, elektrycznym, ale przede wszystkim medycznym i stomatologicznym.

CAD – Computer Aided Design, to komputerowe wspomaganie projektowania, czyli oprogramowania, które tworzą wizualizację uzupełnień protetycznych. W nim przygotowujemy projekt 3D. Podstawą tego narzędzia jest cyfrowe modelowanie geometryczne.

CAM – Computer Aided Manufacturing, to komputerowe wspomaganie wytwarzania.

Na czym polega projektowanie uzupełnień protetycznych w systemie CAD/CAM?

Projektowanie składa się z kilku etapów:

  1. Pobranie tradycyjnego wycisku lub skanowanie jamy ustnej najnowszą wewnątrzustną kamerą i zapisanie danych w formie cyfrowej.
  2. Lekarz stomatolog i technik ceramista przystępują do projektowanie położenia i wysokości zębów, głębokości bruzd i punktów stycznych. Na tym etapie możemy pokazać Pacjentowi kształt zaprojektowanej pracy i uwzględnić jego sugestie, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnego przygotowywania uzupełnień protetycznych.
  3. Przesłanie danych do cyfrowej frezarki, która wykrawa z odpowiedniego materiału zaprojektowaną i zaakceptowaną przez Pacjenta obudowę za pomocą wierteł lub lasera.
  4. Gdy uzupełnienie jest gotowe dokonujemy jego charakteryzacji kolorystycznej i nakładamy glazurę. Pozostaje jedynie zamocować pracę w jamie ustnej Pacjenta. I gotowe!

Dokładność wykonanych w ten sposób prac jest praktycznie niemożliwa do osiągnięcia tradycyjną metodą. Oprogramowanie umożliwia nam precyzyjne ustawienie względem siebie szczęki i żuchwy oraz osiągnięcie właściwego zwarcia co pozwala przywrócić utracone funkcje zgryzowe. Poprawiają się również rysy twarzy naszych Pacjentów – dosłownie ubywa im lat.

System CAD/CAM umożliwia nam wykonanie z największą starannością:

System CAD/CAM – zalety

Korzyści płynące ze stosowania systemu CAD/CAM to:

  • Estetyka i wysoka precyzja wykonywanych prac protetycznych, zawsze z dbałością o najmniejszy szczegół.
  • Dokładne dopasowanie uzupełnienia do opracowanego filaru.
  • Prace wykonane z wykorzystaniem CAD/CAM są trwalsze i bardziej stabilne kolorystycznie.
  • Obraz na ekranie komputera umożliwia nam oglądanie projektu z każdej strony i zmianę perspektywy, co pozwala nam w doskonały sposób zaprojektować uzupełnienie.

Klinika Evadent stosuje materiały najwyższej jakości, dzięki którym nasi Pacjenci odzyskują utraconą pewność siebie i radość życia oraz cieszą się wspaniałym uśmiechem przez długie lata. Zapraszamy!

Setki zadowolonych pacjentów

Opinie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze

Napisz do nas

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

    Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu, gdzie codziennie dokładamy wszelkich starań, by otoczyć profesjonalną opieką stomatologiczną Ciebie i Twoją rodzinę.