Stomatologia dziecięca Wrocław

Przygodę z gabinetem Evadent rozpoczynamy od wizyty adaptacyjnej, podczas której wprowadzamy dzieci w niezwykle fascynujący świat stomatologii, pokazujemy im narzędzia i gabinet.

stomatolog dziecięcy wrocław

Stomatologia dziecięca – leczenie najmłodszych pacjentów

Nie ma chyba innej, tak bardzo wymagającej dziedziny stomatologii, jak stomatologia dziecięca. Jest wyjątkowa przez to, że zajmujący się nią stomatolog dziecięcy musi wykazać się wiedzą specjalistyczną z zakresu leczenia stomatologicznego, ale również umiejętnościami pracy z naszymi najmłodszymi Pacjentami (musi mieć odpowiednie przygotowanie psychologiczne i pedagogiczne).

Wszyscy doskonale wiemy, że pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym może towarzyszyć niepokój. Naszą rolą jest przebrnąć bezstresowo przez cały proces leczenia, czyniąc każdą wizytę niezwykle przyjemną.

Zespół Evadent stara się sprostać wymogom naszych najmłodszych Pacjentów i ma za sobą liczne kursy i warsztaty poświęcone stomatologii dziecięcej i współczesnym metodom eliminacji stresu u dzieci.

Jesteśmy świadomi, że kluczem do sukcesu jest nawiązanie współpracy i relacji z dzieckiem. Zawsze szczerze odpowiadamy dzieciom na wszystkie pytania. Korzyści płynące z takiego podejścia skutkują pięknymi i zdrowymi zębami Państwa Pociech w przyszłości.

Czym zajmuje się stomatolog dziecięcy?

Stomatolog dziecięcy zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób jamy ustnej u najmłodszych Pacjentów.
Do najczęściej wykonywanych u dzieci zabiegów należą:

  • Leczenie próchnicy i opracowywanie ubytków.
  • Fluoryzacja, której zadaniem jest skuteczna ochrona szkliwa przed działaniem niekorzystnych związków i rozwojem bakterii próchnicotwórczych. Kwasy zawarte w pożywieniu powodują rozpuszczanie związków wapnia w szkliwie, co prowadzi do jego demineralizacji i osłabienia. Zabieg jest przyjemny, całkowicie bezpieczny i warto wykonywać go regularnie.
  • Lakowanie to zabieg, który chroni zęby przed próchnicą, poprzez wypełnienie szczelin znajdujących się na powierzchni zębów przy użyciu laku szczelinowego.
  • Laserowe podcianie wędzidełka.

Ogromną rolę odgrywa również budowanie świadomości profilaktyki chorób zębów i jamy ustnej od najmłodszych lat. Dzieci, które mają wpojone od małego dbanie o ząbki i to, że częste wizyty w gabinecie uchronią je przed poważnymi chorobami, będą w przyszłości cieszyć się doskonałym zdrowiem.

Dentysta dziecięcy – kiedy się zgłosić na wizytę?

Do dentysty dziecięcego warto wybrać się po raz pierwszy wraz z pojawieniem się pierwszych ząbków u dziecka. Będziemy mieli okazję poinstruować rodziców, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz wyjaśnimy, z czym mogą mieć do czynienia podczas ząbkowania.

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?

Im wcześniej pierwszy raz pojawią się Państwo z dzieckiem w gabinecie stomatologicznym, tym lepiej. Warto przyzwyczajać dziecko do wizyty poprzez zabawy w szerokie otwieranie ust. To znacznie ułatwi późniejsze badanie. Jeżeli Wasze maluszki potrafią już się komunikować, zachęcamy opowiedzieć dzieciom o tym, jak ważne jest leczenie ząbków, zanim pojawią się w nich poważne ubytki. Reszta zadzieje się już w gabinecie.

Stomatologia dziecięca w Evadent Wrocław

Zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego Evadent we Wrocławiu w celu konsultacji i wizyty adaptacyjnej najmłodszych pacjentów w ramach stomatologii dziecięcej!

Setki zadowolonych pacjentów

Opinie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze

Napisz do nas

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

    Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu, gdzie codziennie dokładamy wszelkich starań, by otoczyć profesjonalną opieką stomatologiczną Ciebie i Twoją rodzinę.