Protezy zębowe Wrocław

Protezy zębowe mają na celu zastąpienie naturalnych zębów Pacjenta. Ich zadaniem jest odtworzenie warunków zgryzowych sprzed utraty zębów, która mogła nastąpić na skutek choroby próchnicowej, chorób dziąseł lub w wyniku urazów i wypadków.

Protetyka to dział stomatologii, który dedykowany jest rekonstrukcji stanu uzębienia Pacjenta, bez względu na przyczyny utraty zębów. W tym celu wykonuje się uzupełnienia protetyczne, których zadaniem jest zapewnienie doskonałych efektów zarówno pod względem funkcji, jak i estetyki.

protezy zębowe wrocław

Protezy zębowe – co to jest i z czego są wykonane?

Protezy to sprawdzone i powszechne rozwiązanie w obszarze leczenia protetycznego przywracające pełną funkcjonalność w jamie ustnej. Gwarantują one estetyczny wygląd, imitując tym samym prawdziwe i naturalne uzębienie.

Nasze protezy polepszają doświadczenie użytkownika, przywracając pewność siebie i radość z pełnego uśmiechu. Są one idealnym rozwiązaniem do uzupełnienia brakujących zębów zapewniając estetyczny wygląd.

Zaufaj profesjonalizmowi naszych doświadczonych protetyków, którzy indywidualnie dostosują protezy do Twoich oczekiwań. Rodzaj uzupełnienia protetycznego i jego dobór uzależniony jest od sytuacji i stanu zdrowia pacjenta.

Obecnie wyróżniamy dwie podstawowe grupy i rodzaje protez zębowych:

1. Protezy zębowe stałe, których nie można samodzielnie usunąć z ust. Zakładamy je na zęby lub implanty za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego celu materiału.
Wyróżniamy tu:

  • Korony (w tym korony porcelanowe)
  • Mosty

2. Protezy zębowe ruchome, które można wyjąć z ust. Należą do nich:

  • Protezy szkieletowe częściowe i całkowite,
  • Protezy szkieletowe na zatrzaskach, bezklamrowe,
  • Protezy akrylowe (proteza akrylowa),
  • Protezy osiadające akrylowe wykonane metodą tłoczenia,
  • Protezy wykonane z tworzyw elastycznych,
  • Protezy na implantach.

Naprawa protez zębowych w Evadent Wrocław Psie Pole

Każdy użytkownik protezy zębowej wie, że może mieć ona ogromny wpływ na samopoczucie. Nie ma nic gorszego niż źle dopasowana proteza, która wypada, rani dziąsła i uniemożliwia swobodne jedzenie. Właśnie dlatego proteza musi być doskonale dopasowana i wykonana z najwyższej jakości materiału.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których dochodzi do ich uszkodzenia i konieczna jest wówczas profesjonalnie wykonana naprawa w profesjonalnym gabinecie protetycznym. Klinika Evadent świadczy takie usługi swoim Pacjentom.

Naprawa protez zębowych może przybrać różny przebieg w zależności od rodzaju uszkodzenia – może polegać na sklejeniu lub uzupełnieniu jej elementów. Zgłaszają się do nas również Pacjenci, dla których noszenie protezy przestało być komfortowe.

Zapraszamy do kontaktu jeśli zaistniała potrzeba naprawy protezy zębowej!

Jak długo osiada proteza zębowa?

Protezy zębowe osiadające służą do uzupełnienia rozległych braków uzębienia. W wyniku utraty zębów dochodzi do procesu fizjologicznego zaniku kości. Podobnie, jak nieużywane mięśnie zanikają, tak również kość, która nie pełni już swojej funkcji zaczyna zanikać.

Doprowadza to do sytuacji, że dopasowana wcześniej idealnie proteza może stać się w odczuciu Pacjenta zbyt luźna, a jej przyleganie niewystarczające.

Może to generować dolegliwości bólowe, które spowodowane są wrzynaniem się protezy w dziąsło. Zmniejsza się również siła żucia, co powoduje poważny dyskomfort.

Korzystając z tego rodzaju protez należy pamiętać, że muszą one być co jakiś czas korygowane lub wykonane od nowa. Osoby użytkujące protezy osiadające powinny przynajmniej raz w roku zgłaszać się na wizyty kontrolne, podczas których ocenimy stan protezy i jej dopasowanie w jamie ustnej pacjenta.

Protetyka stomatologiczna w Evadent Wrocław – skontaktuj się z nami!

Protetyka dentystyczna jest dziedziną stomatologii, która pomaga uzupełnić braki w uzębieniu. Sprawdź i skontaktuj się z naszym gabinetem stomatologicznym, aby umówić się na konsultację protetyczną. Nasz protetyk wykona wszelkie prace protetyczne i diagnostyczne, w taki sposób aby pomóc i sprostać oczekiwaniom pacjenta.

Protetyka Wrocław: Zapraszamy na leczenie protetyczne do Evadent Wrocław w Psim Polu!

Setki zadowolonych pacjentów

Opinie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze

Napisz do nas

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

    Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu, gdzie codziennie dokładamy wszelkich starań, by otoczyć profesjonalną opieką stomatologiczną Ciebie i Twoją rodzinę.