Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe w Evadent to gwarancja precyzji, bezpieczeństwa, skuteczności i trwałości leczenia! Dobrze przeprowadzone jest fundamentem dla zdrowia jamy ustnej i całego organizmu.

Sprawdź, co wyróżnia naszą Klinikę:

 • Klinika Evadent zatrudnia najwyższej klasy specjalistów endodontów. Leczenie nawet najbardziej zniszczonych zębów nie stanowi dla nas problemu.
 • Umożliwiają nam to nowoczesne mikroskopy i zaawansowane technologie oraz wysokiej jakości materiały, które usprawniają naszą pracę i czynią ją niezwykle precyzyjną.
 • Praca z mikroskopem pozwala nam dostrzec to, co niewidoczne dla oka. Obserwowanie kanałów zęba w powiększeniu, pozwala nam pozbyć się wszystkich bakterii i zadbać o to, by wyleczony ząb służył Pacjentowi do końca życia.
 • Każde leczenie poprzedzone jest wnikliwą diagnostyką. Nasza pracownia diagnostyczna wyposażona jest w światowej klasy aparat rtg i tomograf komputerowy, który pozwala nam badać przebieg każdego kanału i leczyć go w najlepszy możliwy sposób.
 • Przeprowadzane przez nas zabiegi są całkowicie bezbolesne, a leczenie często odbywa się podczas jednej wizyty!
 • Bardzo zniszczone zęby wzmacniamy specjalnymi wkładami, co pozwala znacznie wydłużyć ich żywotność.

Z nami mogą Państwo poczuć się bezpiecznie.

Leczenie kanałowe w Evadent

Każdego dnia nasze zęby wykonują ciężką pracę – odgryzając, rozcierając i miażdżąc przyjmowane przez nas pokarmy. Warto o nie dbać, ponieważ nawet najlepsze rozwiązania nie są w stanie w pełni zastąpić naszych naturalnych zębów.

Właśnie taką interwencją jest leczenie kanałowe. Wykonuje je lekarz endodonta. Konieczne jest w sytuacji, gdy w wyniku nieleczonej próchnicy lub urazu dochodzi do zainfekowania i obumarcia miazgi. Początkowo objawia się ono niewielkim ćmiącym bólem, który nasila się w pozycji leżącej, bólem przy nadgryzaniu lub bólem pulsującym. Z czasem jednak znacznie przybiera na sile i jeżeli w porę nie rozpoczniemy leczenia kanałowego, możemy taki ząb stracić.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe polega na dokładnym usunięciu zainfekowanych tkanek z kanałów i komory zęba, a następnie przy pomocy odpowiednio dobranych narzędzi endodontycznych ukształtowaniu i poszerzeniu ich.

Kolejny etap to dezynfekcja oraz szczelne wypełnienie kanałów przy pomocy ciekłej gutaperki, która dociera do każdego fragmentu kanału. Następnie zamykamy szczelnie komorę zęba, wykorzystując do tego celu światłoutwardzalne wypełnienie lub wkład koronowo-korzeniowy (w zależności od wielkości zniszczenia korony).

Przebieg leczenia kanałowego w klinice Evadent

Leczenie kanałowe w klinice Evadent zawsze poprzedzone jest dokładną diagnostyką, która umożliwia nam dokładne obejrzenie przebiegu każdego kanału zęba i opracowanie ich w jak najdokładniejszy sposób. W tym celu wykorzystujemy najnowocześniejsze urządzenia do diagnostyki obrazowej i tomografii komputerowej.

Po wykonaniu zdjęć i ocenie stanu zęba i okolicznych struktur przystępujemy do jego dokładnego oczyszczenia. Wykorzystujemy w tym celu mikroskop, który umożliwia nam powiększenie pola zabiegowego nawet 25 krotnie.

Podejmujemy skuteczne próby ratowania nawet najbardziej zniszczonych zębów, których szanse na wyleczenie są znikome.
Pozwala to uniknąć ich ekstrakcji i konieczności uzupełniania ubytku sztucznym zębem, co wiąże się z większymi kosztami niż leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe – wskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu jest:

 • zaatakowanie miazgi przez bakterie próchnicotwórcze,
 • obumarcie miazgi w wyniku urazu mechanicznego (wypadek, uderzenie),
 • zapalenia tkanek otaczających wierzchołek korzenia zęba.

Setki zadowolonych pacjentów

Opinie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze

Napisz do nas

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

  Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu, gdzie codziennie dokładamy wszelkich starań, by otoczyć profesjonalną opieką stomatologiczną Ciebie i Twoją rodzinę.