Leczenie kanałowe Wrocław

Leczenie kanałowe we Wrocławiu, w klinice Evadent. to gwarancja precyzji, bezpieczeństwa, skuteczności i trwałości leczenia! Dobrze przeprowadzone jest fundamentem dla zdrowia jamy ustnej i całego organizmu.

leczenie kanałowe we Wrocławiu

Leczenie kanałowe Wrocław – Sprawdź, co wyróżnia naszą Klinikę Evadent:

 • W naszej klinice we Wrocławiu leczenie kanałowe wykonują specjaliści endodonci. Leczenie nawet najbardziej zniszczonych zębów nie stanowi dla nas problemu.
 • Umożliwiają nam to nowoczesne mikroskopy i zaawansowane technologie oraz wysokiej jakości materiały, które usprawniają naszą pracę i czynią ją niezwykle precyzyjną.
 • W leczeniu kanałowym praca z mikroskopem pozwala nam dostrzec to, co niewidoczne dla oka. Obserwowanie kanałów zęba w powiększeniu, pozwala nam pozbyć się wszystkich bakterii i zadbać o to, by wyleczony ząb służył Pacjentowi do końca życia.
 • Każde leczenie zęba poprzedzone jest wnikliwą diagnostyką. Nasza pracownia diagnostyczna wyposażona jest w światowej klasy aparat rtg i tomograf komputerowy, który pozwala nam badać przebieg każdego kanału i leczyć go w najlepszy możliwy sposób.
 • Endodoncja mikroskopowa daje możliwości zajrzenia do wnętrza zęba, a dokładniej w kanały zębowe. Normalnie są one niewidoczne gołym okiem.
 • Przeprowadzane przez nas zabiegi są całkowicie bezbolesne, a leczenie zęba często odbywa się podczas jednej wizyty!
 • Bardzo zniszczone zęby wzmacniamy specjalnymi wkładami, co pozwala znacznie wydłużyć ich żywotność. Następuje wówczas odbudowa zęba.

Z nami mogą Państwo poczuć się bezpiecznie.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Evadent Wrocław

Każdego dnia nasze zęby wykonują ciężką pracę – odgryzając, rozcierając i miażdżąc przyjmowane przez nas pokarmy. Warto o nie dbać, ponieważ nawet najlepsze rozwiązania nie są w stanie w pełni zastąpić naszych naturalnych zębów.

Właśnie taką interwencją jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Wykonuje je lekarz endodonta. Konieczne jest w sytuacji, gdy w wyniku nieleczonej próchnicy lub urazu dochodzi do zainfekowania i obumarcia miazgi.

Początkowo objawia się ono niewielkim ćmiącym bólem, który nasila się w pozycji leżącej, bólem przy nadgryzaniu lub bólem pulsującym. Z czasem jednak znacznie przybiera na sile i jeżeli w porę nie rozpoczniemy leczenia kanałowego, możemy taki ząb stracić.

Jeśli pojawi się potrzeba wykonania powtórnego leczenia kanałowego, czyli re endo – takowe również wykonujemy

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe polega na dokładnym usunięciu zainfekowanych tkanek z kanałów korzeniowych i komory zęba, a następnie przy pomocy odpowiednio dobranych narzędzi endodontycznych ukształtowaniu i poszerzeniu ich.

Kolejny etap to dezynfekcja oraz szczelne wypełnienie kanałów przy pomocy ciekłej gutaperki, która dociera do każdego fragmentu kanału. Następnie zamykamy szczelnie komorę zęba, wykorzystując do tego celu światłoutwardzalne wypełnienie lub wkład koronowo-korzeniowy (w zależności od wielkości zniszczenia korony).

Przebieg leczenia kanałowego w klinice Evadent we Wrocławiu

Leczenie endodontyczne we Wrocławiu, w klinice Evadent zawsze poprzedzone jest dokładną diagnostyką, która umożliwia nam dokładne obejrzenie przebiegu każdego kanału zęba i opracowanie ich w jak najdokładniejszy sposób. W tym celu wykorzystujemy nowoczesne urządzenia do diagnostyki obrazowej (zdjęcia RTG) i tomografię komputerową.

Po wykonaniu zdjęć i ocenie stanu zęba i okolicznych struktur przystępujemy do jego dokładnego oczyszczenia. Wykorzystujemy w tym celu mikroskop stomatologiczny, który umożliwia nam powiększenie pola zabiegowego nawet 25-krotnie.

Podejmujemy skuteczne próby ratowania nawet najbardziej zniszczonych zębów, których szanse na wyleczenie są znikome.

Pozwala to uniknąć ich ekstrakcji i konieczności uzupełniania ubytku sztucznym zębem, co wiąże się z większymi kosztami niż leczenie kanałowe pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe – wskazania do zabiegu

Wskazaniem do leczenia kanałowego jest:

 • zaatakowanie miazgi przez bakterie próchnicotwórcze,
 • obumarcie miazgi w wyniku urazu mechanicznego (wypadek, uderzenie),
 • zapalenia tkanek otaczających wierzchołek korzenia zęba.

Zalety leczenia kanałowego pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na zachowanie naturalnego zęba co jest zawsze preferowane w porównaniu do jego usunięcia i zastąpienia protezą lub implantem. Co więcej, eliminuje ono ból związany z zakażeniem lub uszkodzeniem miazgi zęba, przywracając komfort pacjenta.

Leczenie endodontyczne przywraca również naturalny wygląd zęba, co powoduje pozytywny wpływ na estetykę uśmiechu i pewność siebie.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – cena

Informację ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu, w Evadent, znajdą Państwo poniżej w umieszczonej tabeli.

Endodoncja Wrocław – skontaktuj się z naszą kliniką!

Zapraszamy do skontaktowania się z naszą kliniką stomatologiczną Evadent we Wrocławiu – leczenie kanałowe pod mikroskopem może być bezbolesne i efektywne. Nasz specjalista endodonta zajmie się leczeniem kanałowym po wcześniej wykonanym rozeznaniu podczas wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi usługami:

Cennik

Konsultacja endodontyczna

150 zł

Leczenie Kanałowe Zęba jednokanałowego

800 zł

Leczenie Kanałowe Zęba dwukanałowego

1000 zł

Leczenie Kanałowe Zęba trzonowiec (3 kanały)

od 1200 zł

Leczenie Kanałowe Zęba trzonowiec (4 kanały)

od 1400 zł

Powtórne leczenie kanałowe

200 zł dodatkowo do procedury

Wypełnienie zęba po leczeniu kanałowym

od 280 zł

Zamknięcie perforacji

od 400 zł

Wkład z włókna szklanego

250 zł

Wkład indywiualny metalowy

od 400 zł

Setki zadowolonych pacjentów

Opinie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze

Napisz do nas

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

  Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu, gdzie codziennie dokładamy wszelkich starań, by otoczyć profesjonalną opieką stomatologiczną Ciebie i Twoją rodzinę.