Protetyka Wrocław

Szukasz dobrego protetyka we Wrocławiu? Konieczność uzupełnienia braków zębowych to wyzwanie, przed którym prędzej czy później stanie każdy z nas. Nieustanny rozwój technologii umożliwia nam zastosowanie rozwiązań, dzięki którym możemy kreować piękne i naturalnie wyglądające uśmiechy naszych Pacjentów.

Lekarze pracujący w Klinice Evadent to wysokiej klasy specjaliści, którzy stale doskonalą swoje umiejętności oraz podnoszą kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach organizowanych zarówno w kraju jak i za granicą. Cieszymy się, że możemy zaoferować Państwu nowoczesną i bezpieczną technologię na najwyższym, światowym poziomie.

Sprawdźcie, co możemy Wam zaoferować!

protetyka wrocław

Protetyka stomatologiczna stawia przed nami niezwykłe wyzwania, którym staramy się sprostać z największą precyzją i dokładnością. Wymaga od nas wyczucia piękna, tak aby zaprojektować dla Państwa uśmiech, który doskonale wpisze się w rysy twarzy, będzie estetyczny i przede wszystkim funkcjonalny.

W leczeniu protetycznym wykorzystujemy następujące rodzaje protez zębowych:

Uzupełnienia stałe, niedające się usunąć z ust, zakładane na zęby lub implanty (wszczepy kostne), stosowane do przywrócenia budowy oraz funkcji pojedynczych zębów:

 • Korony – dają możliwość wzmocnienia i przykrycia uszkodzonego zęba. Wykonujemy je również przy zniszczonej naturalnej koronie zęba – w takiej sytuacji rekomendujemy wszczepienie implantu, na którym zamocujemy koronę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii CAD/CAM uzyskujemy najbardziej trwałe, precyzyjne i w doskonały sposób imitujące naturę rozwiązania.
 • Mosty – pozwalają na uzupełnienie pojedynczej luki, a także braków zębowych występujących obok siebie. Mocujemy je na sąsiadujących z ubytkiem zębach, które muszą być odpowiednio zeszlifowane lub na implantach (zabieg szlifowania zębów filarowych nie jest wówczas konieczny). Dzięki mostom Pacjenci odzyskują pełną funkcjonalność jamy ustnej, poprawia się estetyka uśmiechu oraz wymowa.
 • Licówki – to jedno z najszybszych i najlepszych rozwiązań, które pomaga nam spełniać marzenia naszych Pacjentów o pięknym uśmiechu. Pozwalają zamaskować wszelkie niedoskonałości zębów, są niezwykle trwałe i odporne.
 • Inlay/Onlay – stanowią opcję dla klasycznych wypełnień i pozwalają na precyzyjną rekonstrukcję morfologii zęba. Stosowane w przypadku dużych ubytków zębowych.

Uzupełnienia ruchome, dające się wyjąć z ust, wykonywane najczęściej do uzupełnienia braków skrzydłowych:

 • Protezy osiadające (akrylowe) – przenoszą siły żucia na błonę śluzową, a ta przenosi je na kość.
 • Protezy nieosiadające (szkieletowe), które wykorzystują podparcie na zębach Pacjenta lub gdy ich brak wspomaga się je poprzez wszczepienie implantów.

Inny podział protez uwzględniający ilość uzupełnianych zębów dzieli uzupełnienia na:

 • Protezy całkowite, które stosujemy u osób bezzębnych. Alternatywą dla tego rodzaju uzupełnień są protezy oparte na implantach. Korzyści wynikające z ich zastosowania znajdą Państwo w sekcji FAQ.
 • Protezy częściowe – stosowane u pacjentów, którym brakuje jednego lub kilku zębów.

Czym zajmuje się protetyka stomatologiczna?

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się rekonstrukcją braków zębowych spowodowanych chorobą lub urazami.

Do naszej pracowni protetycznej we Wrocławiu coraz częściej trafiają też Pacjenci, którzy chcą poprawić estetykę swojego uśmiechu, jego kolor lub kształt.

Leczenie protetyczne – jak przebiega?

To, jak przebiega leczenie protetyczne, uzależnione jest od ilości uzupełnianych braków zębowych. Ilość i rozległość wizyt uzależniona jest od tego, czy nie zaistnieje konieczność wdrożenia dodatkowego leczenia zachowawczego, endodontycznego, czy chirurgicznego.

Podczas pierwszej wizyty Pacjenta w naszym wrocławskim gabinecie protetyki stomatologicznej, zbieramy szczegółowy wywiad medyczny dotyczący jego ogólnego stanu zdrowia, schorzeń mogących wpływać na efekty leczenia protetycznego, stylu życia, nałogów i nawyków higienicznych. Poznajemy również oczekiwania pacjenta. Następnie przeprowadzamy badanie kliniczne, pozwalające ocenić stan zdrowia jamy ustnej pacjenta (RTG, CBCT). Ten etap kończy się przedstawieniem możliwych i naszych zdaniem najlepiej dopasowanych koncepcji leczenia.

Podczas kolejnych wizyt przeprowadzamy wszystkie zabiegi mające na celu wyleczenie ubytków i przygotowanie jak najlepszych warunków do przeprowadzenia leczenia protetycznego. W sytuacji mało skomplikowanych prac leczenie zamykamy podczas trzech wizyt. Trudniejsze przypadki mogą wymagać większej ilości wizyt.

Leczenie protetyczne zwieńczone jest umieszczeniem protezy w jamie ustnej Pacjenta.

Protetyk Wrocław – kiedy należy się do niego udać?

Do protetyka należy się udać, gdy staniemy wobec konieczności uzupełnienia ubytku zębowego. Pacjentom często wydaje się, że jeżeli ubytek powstał w miejscu, które jest niewidoczne podczas uśmiechu, nie ma konieczności jego uzupełnienia. Nic bardziej mylnego.

Uzębienie warto odbudowywać nie tylko z powodów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Braki zębowe mogą doprowadzić do zaniku kości wyrostka zębodołowego oraz być przyczyną choroby okluzyjnej, która może wynikać z nieprawidłowego rozkładu sił nacisku na zęby i prowadzić do ich złamań lub utraty. Objawia się ona dolegliwościami bólowymi, przeskakiwaniem, trzaskami stawów skroniowo-żuchwowych, a nawet silnymi bólami głowy itp.

Jeśli szukasz dobrego stomatologa protetyka z Wrocławia, który ma świadomość takich połączeń i wpływu stanu uzębienia na funkcjonowanie całego ciała, zapraszamy do naszego gabinetu. U nas możesz zadbać o zdrowie i estetykę swoich zębów kompleksowo, ponieważ oferujemy również usługi takie jak:

Najczęściej zadawane pytania

Zalety protetyki stomatologicznej

Dzięki protetyce możemy odmienić nawet najmniej estetyczny uśmiech, istotnie wpłynąć na wzmocnienie pewności siebie oraz kontakty towarzyskie. Nasi Pacjenci odzyskują utraconą radość życia! Eksperci Kliniki Evadent stworzyli własne laboratorium protetyczne oraz zaplecze diagnostyczne, a także zadbali o wysokie kwalifikacje personelu. Wykonując uzupełnienia protetyczne łączymy naszą wszechstronną wiedzę o układzie stomatognatycznym z wysokim poczuciem estetyki wykorzystując zaawansowaną technologię. Z nami odzyskają Państwo komfort żucia i mówienia oraz na nowo odkryją smaki ulubionych potraw! Protetyka stomatologiczna we Wrocławiu, w Evadent to:

 • kompleksowa diagnostyka „na miejscu”,
 • cyfrowe laboratorium protetyczne,
 • interdyscyplinarny zespół specjalistów, który zadba o każdy aspekt leczenia.

Korzyści ze stosowania naszych protez:

Szanując to, co mają Państwo najcenniejsze – czas, skracamy wszystkie procedury do możliwego minimum, realizując poszczególne etapy leczenia protetycznego z pełnym profesjonalizmem. Umożliwiają nam to najnowsze systemy do projektowania i wykonywania uzupełnień protetycznych CAD/CAM oraz kompleksowe zaplecze diagnostyczne. Realizujemy wszystkie procedury na miejscu, a wewnętrzna kontrola jakości pod okiem interdyscyplinarnego zespołu ekspertów, pozwala świadczyć usługi na najwyższym, możliwym poziomie. Wykonywane u nas protezy są komfortowe w użytkowaniu i nie uciskają dziąseł. Poprawiają estetykę całej twarzy, wyraźnie ją odmładzając. Z tego właśnie powodu rekomendujemy naszym Pacjentom protezy mocowane na implantach, które:

 • zapewniają doskonałą estetykę – zachowują się i wyglądają jak naturalne zęby,
 • pozwalają na swobodną rozmowę i gwarantują lepszą wymowę niż tradycyjne protezy,
 • pozwalają na jedzenie ulubionych posiłków bez bólu, nie blokują podniebienia, co umożliwi Państwu odczuwanie smaku spożywanych potraw,
 • nie wymagają stosowania kleju do protez,
 • zapobiegają zanikowi kości,
 • można w nich swobodnie spać,
 • nie wymagają ingerencji w sąsiadujące zęby.

Protezy oparte na implantach to komfort użytkowania, doskonała estetyka i wygoda.

Czy protetyka stomatologiczna jest bolesna?

Wszystkie zabiegi protetyki dentystycznej w naszym gabinecie we Wrocławiu odbywają się w sposób całkowicie bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia i nie wywołują dyskomfortu u Pacjentów.

Skaner wewnątrzustny

Cennik

Konsultacja protetyczna

150 zł

Nakład kompozytowy

900 zł

Nakład pełnoceramiczny

1200 zł

Korona porcelanowa na metalu

od 1500 zł

Korona porcelanowa na cyrkonie

2200 zł

Korona pełnoceramiczna

2000 zł

Korona tymczasowa PMMA

300 zł

Licówka pełnoceramiczna

2000 zł

Licówka kompozytowa

1500 zł

Proteza akrylowa

od 1500 zł

Proteza elastyczna

2600 zł

Proteza szkieletowa

3000 zł

Szyna relaksacyjna

od 400 zł

Setki zadowolonych pacjentów

Opinie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze

Napisz do nas

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

  Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu, gdzie codziennie dokładamy wszelkich starań, by otoczyć profesjonalną opieką stomatologiczną Ciebie i Twoją rodzinę.