Chirurgia stomatologiczna Wrocław

Ten artykuł dedykujemy Pacjentom poszukujących chirurga stomatologa we Wrocławiu. Wielu osobom to pojęcie kojarzy się przede wszystkim z bólem. W Evadent mają Państwo gwarancję, że wszystkie, nawet najbardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne, przeprowadzane są przez doświadczony zespół ekspertów, bez bólu i z pełną gwarancją powodzenia.

Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, w tym znieczulenie komputerowe, a nasza sala zabiegowa spełnia najwyższe standardy aseptyki. Ponadto zabiegi wykonywane są przy użyciu najwyższej klasy sprzętu, który pozwala na zminimalizowanie ingerencji w tkankę.

Celem zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej jest eliminacja ogniska zakażenia, rekonstrukcja oraz regeneracja tkanek. Wykorzystywana jest również w leczeniu kanałowym, periodontologicznym oraz poprzedza zabiegi wszczepiania implantów.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Wizyta u chirurga stomatologa w naszym gabinecie we Wrocławiu na Psim Polu rozpoczyna się od wykonania badań obrazowych. W zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu może to być zdjęcie RTG zębów, panoramiczne lub tomografia komputerowa. Pozwala to przeprowadzić zabieg w sposób bezpieczny i przewidywalny oraz kontrolować efekt zabiegu po jego wykonaniu.

Przeprowadzając zabiegi ekstrakcji, staramy się zawsze zadbać o kość, tak by zapobiec naturalnemu procesowi jej zaniku i sugerujemy naszym Pacjentom połączenie ekstrakcji z zabiegiem wszczepienia implantu.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej w klinice Evadent

Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów w naszym gabinecie chirurgii stomatologicznej we Wrocławiu należą:

  • ekstrakcje zębów (w tym również usuwanie ósemek) – to zabiegi polegające na usunięciu zęba z zębodołu z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi, wykonywane w znieczuleniu,
  • ekstrakcje zębów częściowo zatrzymanych/złamanych/zrośniętych,
  • ekstrakcje zębów całkowicie zatrzymanych,
  • hemisekcje – usunięcie jednego z korzeni zęba trzonowego i odpowiadającego mu fragmentu korony,
  • resekcje wierzchołka korzenia, polegającą na odcięciu drobnego fragmentu korzenia zęba oraz dokładnym oczyszczeniu okolicznych tkanek, w których rozwijał się stan zapalny,
  • usuwanie zmian chorobowych,
  • plastyka wędzidełek warg i języka, która stosowana jest w sytuacji, gdy obecność wędzidełek powoduje odsłonięcie korzeni zębów, co może przyczyniać się do ich nadwrażliwości oraz powodować stany zapalne i rozchwiania zębów, co w efekcie prowadzi do ich utraty. Wędzidełko języka u dzieci może być przyczyną rozwijania się wady wymowy. Zabiegi te wykonujemy z wykorzystaniem nowoczesnego lasera stomatologicznego, co czyni go bardzo precyzyjnym. Sam zabieg jest krótki i przebiega bez krwawienia. Nie ma konieczności zakładania szwów.

Kiedy udać się do chirurga stomatologa?

Zalecamy wizytę u chirurga dentysty w sytuacji, gdy zauważymy w jamie ustnej niepokojące zmiany – na języku, policzkach, wewnętrznej stronie warg. Wszystkie zmiany, te niebolesne i bolesne powinny być obejrzane przez lekarza.

Po pomoc specjalisty zgłaszamy się również wtedy, gdy konieczna jest skomplikowana ekstrakcja, połączona z dłutowaniem zatrzymanych ósemek. Do chirurga stomatologicznego możemy również zostać skierowani przed zabiegiem wszczepienia implantów, gdy wymaga tego sytuacja (konieczna jest augmentacja lub podniesienie dna zatoki).

Chirurg stomatolog we Wrocławiu – odwiedź Evadent

Na Pacjentów podejmujących leczenie chirurgiczne w naszej klinice czeka doświadczony zespół ekspertów. Współpraca całego zespołu, wzajemne wspieranie się wiedzą i doświadczeniem to klucz do sukcesu oraz gwarancja kompleksowego rozwiązania Państwa problemów.

Zachęcamy również do skorzystania z naszych pozostałych usług:

Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę!

Cennik

Ekstracja zęba stałego

od 220 zł

Ekstracja z dłutowaniem

od 400 zł

Chirurgiczne usunięcie ósemki

od 550 - 1000 zł

Resekcja wierzchołka korzenia zęba

od 500 zł

Setki zadowolonych pacjentów

Opinie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze

Napisz do nas

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

    Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu, gdzie codziennie dokładamy wszelkich starań, by otoczyć profesjonalną opieką stomatologiczną Ciebie i Twoją rodzinę.