Chirurgia stomatologiczna

Wielu Pacjentom chirurgia kojarzy się z bólem. W Evadent mają Państwo gwarancję, że wszystkie, nawet najbardziej skomplikowane zabiegi chirurgiczne, przeprowadzane są przez doświadczony zespół ekspertów, bez bólu i z pełną gwarancją powodzenia.

Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, w tym znieczulenie komputerowe, a nasza sala zabiegowa spełnia najwyższe standardy aseptyki. Ponadto zabiegi wykonywane są przy użyciu najwyższej klasy sprzętu, który pozwala na zminimalizowanie ingerencji w tkankę.

chirurgia stomatologiczna wrocław

Celem zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej jest eliminacja ogniska zakażenia, rekonstrukcja oraz regeneracja tkanek. Wykorzystywana jest również w leczeniu kanałowym, periodontologicznym oraz poprzedza zabiegi wszczepiania implantów.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

Chirurg stomatolog rozpoczyna proces leczenia wykonaniem badań obrazowych. W zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu może to być zdjęcie RTG zębów lub tomografia komputerowa. Pozwala nam to przeprowadzić zabieg w sposób bezpieczny i przewidywalny oraz kontrolować efekt zabiegu po jego wykonaniu.

Przeprowadzając zabiegi ekstrakcji, staramy się zawsze zadbać o kość, tak by zapobiec naturalnemu procesowi jej zaniku i sugerujemy naszym Pacjentom połączenie ekstrakcji z zabiegiem wszczepienia implantu.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej w klinice Evadent

Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej zaliczamy:

  • ekstrakcje zębów (w tym również ósemek) – to zabiegi polegające na usunięciu zęba z zębodołu z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi, wykonywane w znieczuleniu,
  • ekstrakcje zębów częściowo zatrzymanych/złamanych/zrośniętych,
  • ekstrakcje zębów całkowicie zatrzymanych,
  • hemisekcje – usunięcie jednego z korzeni zęba trzonowego i odpowiadającego mu fragmentu korony,
  • resekcje wierzchołka korzenia, polegającą na odcięciu drobnego fragmentu korzenia zęba oraz dokładnym oczyszczeniu okolicznych tkanek, w których rozwijał się stan zapalny,
  • usuwanie zmian chorobowych,
  • plastyka wędzidełek warg i języka, która stosowana jest w sytuacji, gdy obecność wędzidełek powoduje odsłonięcie korzeni zębów, co może przyczyniać się do ich nadwrażliwości oraz powodować stany zapalne i rozchwiania zębów, co w efekcie prowadzi do ich utraty. Wędzidełko języka u dzieci może być przyczyną rozwijania się wady wymowy. Zabiegi te wykonujemy z wykorzystaniem nowoczesnego lasera stomatologicznego, co czyni go bardzo precyzyjnym. Sam zabieg jest krótki i przebiega bez krwawienia. Nie ma konieczności zakładania szwów.

Kiedy udać się do chirurga stomatologa?

Do stomatologa należy udać się w sytuacji, gdy zauważymy w jamie ustnej niepokojące zmiany – na języku, policzkach, wewnętrznej stronie warg. Wszystkie zmiany, te nie bolesne i bolesne powinny być obejrzane przez lekarza.

Po pomoc specjalisty zgłaszamy się również wtedy, gdy konieczna jest skomplikowana ekstrakcja, połączona z dłutowaniem zatrzymanych ósemek. Do chirurga stomatologicznego możemy również zostać skierowani przed zabiegiem wszczepienia implantów, gdy wymaga tego sytuacja (konieczna jest augmentacja lub podniesienie dna zatoki).

Na Pacjentów podejmujących leczenie chirurgiczne w naszej klinice czeka doświadczony zespół ekspertów. Współpraca całego zespołu, wzajemne wspieranie się wiedzą i doświadczeniem to klucz do sukcesu oraz gwarancja kompleksowego rozwiązania Państwa problemów. Do zobaczenia!

Cennik

Lorem ipsum dolor sit amet

900 zł

Fugiat voluptatibus aspernatur distinctio dolores voluptatum

1200 zł

Hic consequatur, est voluptas quo

1800 zł

Tempore quia, amet vel voluptatem animi nulla

7000 zł

Setki zadowolonych pacjentów

Opinie naszych pacjentów są dla nas najważniejsze

Napisz do nas

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

    Zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu, gdzie codziennie dokładamy wszelkich starań, by otoczyć profesjonalną opieką stomatologiczną Ciebie i Twoją rodzinę.